Nigel Farage w wywiadzie na łamach The Poland Times – „Ludzie mają już dość Unii Europejskiej!”

You may also like...

4 Responses

 1. LEL pisze:

  Nie było pytania o korwina czyt o KNP SŁAAABO

 2. thepolandtimes pisze:

  W poprzedni wywiadzie z innym europosłem z frakcji liderowanej przez UKIP zostało w pełni wyjaśnione dlaczego KNP nie został zaproszony do współpracy. Proszę zauważyć, że nie poruszaliśmy także kwestii większych niż KNP partii polskich czy czeskich, zatem nie rozumiemy pretensji?

 3. Albert pisze:

  Nigel Farage jest zdecydowanie najtrzeźwiej myślącym politykiem w UK – szczególnie teraz gdy Godfray Bloom odszedł z polityki.

  Nie należy jednak zapominać, że facet ten wygłasza sprzeczne ze sobą poglądy:

  1. Z jednej strony mówi, że jest libertarianinem, a z drugiej strony krytykuje spadek płac – a spadek płac przecież oznacza spadek kosztów pracy, opodatkowania, a więc także jeszcze większy spadek cen, czyli ostatecznie wzrost siły nabywczej przeciętnego mieszkańca UK. Takie podejście jest wyraźnie sprzeczne z ideą libertariańską.

  2. Z jednej strony mówi o samopomocy, inicjatywie obywatelskiej i entuzjazmie, a z drugiej strony wyraźnie optuje za utrzymaniem socjalnej pomocy państwowej co właściwie w praktyce się wyklucza, bo samopomoc zanika gdy wyręczana przez państwo – szczególnie przy ucisku fiskalnym.

  3. Z jednej strony mówi o państwie minimum, a z drugiej strony chce utrzymania państwowych instytucji zajmujących się pomocą socjalną, oraz powołania kolejnych które miałyby się zajmować kontrolą imigracji.

  4. Z jednej strony mówi o wolności obywatelskiej, a z drugiej strony gloryfikuje demokrację która tę wolność z definicji ogranicza.

  Moim zdaniem to kwalifikuje Nigela Faragea do grona zacnych populistów – po których w zasadzie nie wiadomo czego można by się spodziewać, mimo że deklarowana przynależność i krytyka UE są jak najbardziej prawdziwe i słuszne.

  Nigel Farage nie ma co się przymierzać nawet do Korwina. Korwin głosi prawdziwie libertariańskie poglądy i jest w nich konsekwentny. Od Korwina nie usłyszymy ani słowa populistycznej papki – co w niektórych sytuacjach może wydawać się niekorzystne dla wyników wyborczych, ale to właśnie dzięki tej czystości ideologicznej, Korwin pozostaje realną alternatywą.
  Nigel Farage jak już napisałem jest na pewno najtrzeźwiej myślącym politykiem UK – ale nie dałbym sobie ręki uciąć, że gdy dojdzie do władzy nie okaże się brytyjskim Tuskiem.
  Przy Korwinie…. hmmm no na pewno mam do niego większe zaufanie.

 4. Albert pisze:

  Errata:
  Jest: „spadek płac przecież oznacza spadek kosztów pracy”
  Miało być: „spadek płac przecież powoduje spadek kosztów pracy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>